Godziny pracy biblioteki szkolnej


Godziny pracy


PONIEDZIAŁEK
8.00
-
14.30
WTOREK
8.00
-
14.30
ŚRODA
8.00
-
14.30
CZWARTEK
8.00
-
14.30
PIĄTEK
8.00
-
14.50

Dla Rodziców„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulenie, jest codzienne głośne czytanie(…)”. 

Jim TreleaseList pani Ireny Koźmińskiej z Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom - do rodziców

Czytanie jest jedną z podstawowych umiejętności, obok pisania i liczenia, jakie są potrzebne w życiu każdego człowieka. Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i w znakomity sposób ułatwia dziecku naukę, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów, umożliwia zdobywanie wiedzy na całe życie. Dzieci, które regularnie sięgają po książkę, lepiej radzą sobie w szkole. Ważne jest więc, by rodzice pokazali im, jak istotną rolę w życiu spełnia słowo pisane. Zachęcamy Państwa do wspólnego, systematycznego czytania z dziećmi - wystarczy około 20 minut dziennie głośnego czytania, a już po miesiącu będą widoczne znaczne postępy.


10 powodów, dla których warto czytać dziecku książki

1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje mu poczucie bezpieczeństwa.
2. Książki rozwijają pamięć i wyobraźnię dziecka.
3. Słuchanie bajek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki czytania.
4. Książki wychowują. Jeżeli dobierzemy odpowiednią lekturę, dzieci będą utożsamiały się z książkowym bohaterem.
5. Książki wyrabiają wrażliwość.
6. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.
7. Książki rozwijają pasję kolekcjonerską.
8. Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku. Niektóre dzieci lubią słuchać ciągle tych samych bajek. Często może to być znak, że coś je nurtuje, niepokoi lub cieszy.
9. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
10. Książki podpowiadają jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.